Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

zespol-kaszubki-1
Zamek Grodziec /Dolny Śląsk/ - Śląskie Święto Pieśni

 

Rok 2014 był 11-rokiem pracy zespołu wokalnego KGW Chwaszczyno KASZUBKI.

Był to rok bardzo pracowity, wypełniony roboczymi spotkaniami i możliwością 25-krotnego zaprezentowania się przed publicznością, a także rok w którym zespół osiągnął największy jak dotąd sukces /na szczeblu ogólnopolskim/.

Zespół – wzorem lat ubiegłych – zapewniał oprawę kaszubskich Mszy Św., prezentował się podczas festynów, przeglądów i imprez środowiskowych. Występy zespołu miały miejsce w naszym lokalnym środowisku /w Chwaszczynie/, a także w Gdańsku, Redzie, Dębogórzu, Wejherowie, Gniewinie, Kielnie i Przywidzu.

 

zespol-kaszubki-2

Chwaszczyno – kaszubska Msza Święta

 

W minionym roku KASZUBKI trzykrotnie prezentowały kaszubski folklor poza Pomorzem, w trzech różnych zakątkach Polski, a mianowicie w woj. dolnośląskim /Zamek Grodziec/, w woj. łódzkim /Lubochnia/ i w woj. wielkopolskim /Licheń/.

 

zespol-kaszubki-3

Lubochnia /woj. łódzkie/ - VII Lubocheński Festiwal Masła

 

To właśnie licheńska prezentacja przyniosła zespołowi wspomniany wyżej sukces – III miejsce w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych z Terenów Wiejskich' Licheń 2014. To osiągnięcie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ w konkursie brało udział aż 26 zespołów z różnych regionów Polski.

Dla zespołu każdy występ jest ważny, każdy daje nam dużo radości, a występy poza regionem dają dodatkową satysfakcję – dla publiczności spotkanie z nami jest niejednokrotnie pierwszym spotkaniem z Kaszubami.

W 2014 r. – dzięki hojności darczyńców, którym bardzo, bardzo dziękujemy – zespół wzbogacił się o dwa instrumenty /diabelskie skrzypce i burczybas włosowy/ oraz o planszę „Kaszubskie Nuty", niezbędną do wykonywania charakterystycznego i jednego z najstarszych utworów /o tym samym tytule/.

Przed nami rok 2015 – pełen planów, wyzwań i zobowiązań. Jesteśmy pełne nadziei, że uda nam się je zrealizować. Z pewnością za rok o tym Państwa poinformujemy.

 

Kontakt z zespołem KASZUBKI:

Stefania Dampc - tel. 605-888-555;

Danuta Jastrzębska - tel. 511-522-537.