Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

grand-prix-kgw-chwaszczyno

 

Wczoraj, 17 listopada odbył się X turniej gminny KGW w Żukowie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich mogły wykazać swoje umiejętności w czterech konkurencjach. Po raz pierwszy zrezygnowano z scenki kabaretowej, zamiast niej pojawiły się dwie nowe konkurencje.

Read More

Pierwszą z konkurencji w której uczestniczyły panie, był chleb, a właściwie jego wypiek i walory smakowe. Kromki chleba wypieczone przez każde z KGW były oceniane przez komisję. W tej konkurencji wygrało Pępowo, a drugie ex aequo Leźno i Glincz, trzecie Widliono.

Drugą konkurencją była „moda w kapeluszu”, którą wygrał Tuchom, drugie miejsce przypadło ex aequo Sulminowi i Skrzeszewu, a trzecie Rutkom.

Kolejną konkurencją, która zastąpiła scenkę kabaretową był pokaz tańca. W tej kategorii wygrało Małkowo, które zaprezentowało taniec irlandzki, drugie miejsce przypadło ex aequo Niestępowu i Łapinu, a trzecie Otominu. W tej konkurencji wystąpiło tylko 10 KGW spośród 17, gdyż była to chyba najtrudniejsza konkurencja, która wymagała najwięcej przygotowań.

Ostatnią konkurencją był śpiew. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęło ex aequo Żukowo i Małkowo, drugie miejsce zajęło Miszewo, a trzecie Przyjaźń.

Największą ilość punktów zgromadziło KGW Chwaszczyno, które otrzymało Grand Prix X jubileuszowego gminnego turnieju KGW.

W rozmowie z nami przewodnicząca KGW Chwaszczyno Barbara Myszk-Hermann mówiła:

 

z roku na rok jest coraz wyższy poziom turnieju i coraz większa pomysłowość pań z kół. Na realizację zadań, jakie mamy do wykonania podczas zawodów trzeba poświęcać coraz więcej czasu i należy wkładać o wiele więcej wysiłku. Z roku na rok jest coraz trudniej coś wymyślić, trzeba się o wiele więcej starać.

Nasze KGW do końca nie wiedziało, czy wygra. Byliśmy niejako w niepewności, czy wygramy, gdyż inne zespoły już dostały nagrody, a nas nie wyczytywano.

Przygotowanie do turnieju zajęło nam około 2 miesięcy, ale warto było. Chcemy rozpropagować działalność KGW i przyciągnąć w ten sposób młode gospodynie do nas – powiedziała nam przewodniczą KGW Chwaszczyno.