Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

powiat-kartuski

 28 września na Rynku w Kartuzach odbył się Piknik rodzinny VII Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego „Witaj Jesień", który był okazją do zapoznania się z bogatą działalnością organizacji pozarządowych powiatu kartuskiego. Nasze koło zaprezentowało się w scenkach kabaretowych, grupa taneczna zatańczyła sambę oraz kółko hafciarskie przedstawiło okazałą ekspozycję haftu kaszubskiego.

 

Mieszkańcy tego dnia odwiedzili stoiska organizacji społecznych i zapoznali się z ich działalnością - informuje Aleksandra Kuczkowska, kierownik referatu ochrony zdrowia i współpracy z organizacjami pozarządowymi.


Podczas pikniku odbyły się konkursy dla dzieci, wystąpił Zespół Taneczny „Perełki" z Leźna i kabaret Koła Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna. Widowiskowy pokaz sportowy zaprezentowal zespół zapaśników GKS „Cartusia", a drużyna ratownicza Polskiego Czerwonego Krzyża nauczyła jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Publiczność miała okazję wybrać organizację, która otrzyma nagrodę za najlepsze stoisko. 

 

Na konicu o godz. 17 wystąpił zespół Backstage Acoustic, półfinalista programów Must Be The Music i Mam Talent. Zespół zagrał znane polskie i światowe przeboje.

 

Organizacje pozarządowe, które wzięły udział w targach: Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Kartuzach, Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy, Stowarzyszenie Płetwonurków „Podwodna Złota Góra", Fundacja „Aby chciało się chcieć", Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka", Pomorskie Centrum Terapeutyczno – Prawne „INTERIOS", Fundacja Edukacji i Działań Społecznych, Stowarzyszenie Edukacja Plus Integracja, Stowarzyszenie „Razem Jesteśmy", Stowarzyszenie na rzecz Kultury, Aktywizacji, Rehabilitacji, Terapii i Autonomii „Karta", Gminny Klub Sportowy „Cartusia", Stowarzyszenie Zespołu Tanecznego „Perełki", Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie, Koło Gospodyń Wiejskich Marzebionci Długi Kierz, Stowarzyszenie Kaszubianki.

 

Sabma grupy tanecznej https://www.youtube.com/watch?v=AOCe1zNLD3c&feature=youtu.be