Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

IMG 5394
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szkolenie „I #pomoc przedmedyczna” już za Nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 image 6483441

Pierwsza pomoc polega na podtrzymywaniu przez świadków zdarzenia podstawowych funkcji życiowych poszkodowanego do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Zakres udzielanej pomocy jest zróżnicowany i zależy od okoliczności zdarzenia i obrażeń ofiary.

 

 

 

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna. Podjęcie działań resuscytacyjnych daje choremu na przeżycie jakiekolwiek szanse. Udzielenie pierwszej pomocy w świetle obowiązującego prawa jest obowiązkowe, o ile nie tworzy sytuacji zagrożenia.

 

 

 

Pierwsza pomoc przedmedyczna to ogół czynności skierowanych celem ratowania życia do poszkodowanego w stanie zagrożenia zdrowia do czasu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych. Czynności te podejmowane są przez znajdujące się w miejscu zdarzenia osoby. Aby móc odpowiednio przeprowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną, warto zawczasu zasięgnąć pomocy specjalistów, którzy zaznajomią nas z zasadami wykonywania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (z ang. basic life support, BLS). Dobrą formą przekazania takich informacji są e-wizyty.

 

image 64
 
 
Z pozoru niby wszystko jest wiadome, jak udzielać pierwszej pomocy, lecz jeśli do tego dochodzą emocje, to okazuje się, że nie jest to takie proste. Przecież walczymy o ludzkie życie.
Aby to wszystko sobie poukładać, nasze #kologospodynwiejskich we współpracy ze Żak Szkoła podjęło projekt realizacji szkolenia w tym zakresie.
Dziękujemy panu Krzysztofowi. To szkoleniowiec z 3 letnim doświadczeniem oraz 5 letnim stażem jako ratownik m.In. w Światowe Dni Młodzieży w Kraków oraz w #sdmpanama2019 za ogrom przekazanej wiedzy i wdrożenie do praktyki.