Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

linia 2

Jak co roku 8 marca uroczyście obchodzony jest Dzień Kobiet, a także w Gminie Linia. Tegoroczne święto dla Pań z tych okolic przygotował Gminny Dom Kultury. Licznie przybyłe Panie powitał gospodarz obiektu i główny organizator spotkania dyrektor GDK Jan Trofimowicz.

linia5

 

 

 

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od występu Koła Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna – Zespół Kaszubki. Następnie Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht oraz Sekretarz Gminy Mirosława Kuberna powitały przybyłe na spotkanie Panie i złożyły im życzenia z okazji Święta Kobiet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym punktem obchodów był konkurs na oddzielanie „ziaren grochu od ziaren fasoli”. Bezkonkurencyjna okazała się Pani Maria Piwka. Następnie na scenie zaprezentowały się Panie z grupy tanecznej KGW Chwaszczyno. Po występie nadszedł czas na kolejne konkursy dla Pań. Pierwszym zadaniem było „ręczne ubijanie piany” najlepsza w tej konkurencji okazała się Pani Jolanta Klejna z Niepoczołowic, zaś w konkursie na „najdłuższą skórkę” Pani Anna Becker z Pobłocia nie miała sobie równych. Po zakończonych konkurencjach na scenę „wpadło ZOO” – Panie z KGW Strzepcz wystąpiły z układem tanecznym z filmu „Pingwiny z Madagaskaru” z królem Julianem na czele, zaś Panie z KGW Chwaszczyno zaprezentowały się z układem tanecznym z filmu „Różowa Pantera”.

 

 linia 2

 

 

 

Ostatni konkurs jaki Dyrektor GDK przygotował dla Pań polegał na oddzielaniu ziaren ryży od ziaren słonecznika. Do konkurencji zostały zaproszone Panie z KGW Chwaszczyno, zwyciężyła Pani Stefania Dampc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

linia 3

 

 

We wszystkich konkursach wszystkie uczestniczki otrzymały Pamiątkowe nagrody. Kolejnym punktem obchodów było losowanie nagród niespodzianek. Spośród 140 losów – bo tyle Pań uczestniczyło w uroczystości rozlosowano dziewięć nagród niespodzianek ufundowanych przed GDK Linia, Studio Kosmetologiczne Sylwia Formela z Luzina, Zakład Fryzjerski Pani Ewy Bronk z Lini, Zakład Fryzjerski „Ania” Pani Anny Kwidzińskiej ze Strzepcza, Zakład Wulkanizacyjny Pana Adama Ellwart z Lini oraz Panią Marię Szaradowską ze Strzepcza. Szczęście dopisało Paniom: Jolancie Klejna, Halinie Piepiórka, Janinie Stencel, Irenie Janca, Bożenie Byczkowskiej, Halinie Myszka, Longinie Myszka, Bernadecie Jelińskiej i Teresie Łazorczyk. Organizatorzy obchodów również przygotowali niespodzianki dla najmłodszej kobietki Weroniki Noculak oraz najstarszej Lidwiny Pipka. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego 100 lat dla Pań.

 

 

 

linia 4

 

 

 

 

 Na zakończenie uroczystości Dyrektor GDK Jan Trofimowicz wręczył podziękowania dla obu kół KGW z Chwaszczyna oraz Strzepcza za aktywną pomoc i program artystyczny przygotowany na spotkanie, a sam z wesołym repertuarem zaśpiewał przy akompaniamencie akordeonisty z KGW Chwaszczyno kilka piosenek dla Pań.