Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

dożynki

 

 

 

 

Za nami czynne uczestnictwo w święcie plonów rolników gminy Szemud. Choć tym razem pogoda nie dopisała, co rusz pojawiająca się ulewa nie wystraszyła mieszkańców, którzy tłumnie korzystali z dożynkowych atrakcji, zaopatrzeni w parasole i ciepłe kurtki.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną za plony, po czym zgromadzeni przeszli na boisko sportowe. Tu na zebranych czekała moc atrakcji, z których największym zainteresowaniem cieszył się pokaz antyterrorystyczny oraz strongmanów. W tym ostatnim zaprezentował się m.in. Mateusz Ostaszewski, policjant z Komisariatu w Szemudzie.

Mieszkańcy mogli też podziwiać nietypowe pojazdy dożynkowe, jakie przygotowały wszystkie 22 szemudzkie sołectwa. Koła gospodyń oferowały ciepłe kawy, herbaty które tego dnia cieszyły się wyjątkową popularnością, oraz domowe wypieki.

 doz

Imprezę prowadził Bogusław Napieralski, dyrektor Gminnego Centrum Sportu i Kultury wraz z Aleksandrą Perz, szefową Rady Gminy.program dożynek wygladał następująco:

13:00  - uroczysta msza św. dziękczynna w kościele w Szemudzie, po nabożeństwie ulicami wsi przemaszeruje korowód dożynkowy;
Następnie na stadionie sportowym w Szemudzie przewidziano takie atrakcje jak:
- pokaz antyterrorystyczny,
- Biegnij z wójtem po zdrowie - dystans 900 m,
- wręczenie nagród w konkursie "Piękna wieś",
- rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy,
- występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Big Band Blue,
- występ zespołu Talking Brothers,
- konkurs wiedzy o gminie Szemud,
- pokazy strongmanów, karate, motocykli, pojazdów zabytkowych, tańca towarzyszkiego,
- występ "Koleczkowianie",
- koncert zespołu Kaszubski Idol,
- występ kabaretu z Pucka,
- koncert zespołu "Szczodrica" z Białorusi,
- występ zespołu KGW Chwaszczyno (wystawa haftu; taniec funcy Bruno Mars'a i thriller Michaela Jacksona ora skecz "Sołecka debata")

https://youtu.be/e9ynfIpw2Sg


https://youtu.be/e9ynfIpw2Sg


- występ zespołu GESEK,
- teatr ognia,
- zabawa taneczna do godz. 24