Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

Linia 2015jpg

 

 

Jubileuszowy XX Wojewódzki Konkurs Haftu Kaszubskiego w Lini. W tegorocznym konkursie wzięło udział 215 hafciarzy, którzy przygotowali 469 prac. 4 nagrody trafiły do pań z kółka hafciarskiego przy KGW w Chwaszczynie

 

 

 

 

 

 

 

 Od dwudziestu lat Gminny Dom Kultury w Lini organizuje Wojewódzki Konkurs Haftu Kaszubskiego. To ten konkurs pozwolił i nadal pozwala upowszechniać piękno i oryginalność wszystkich szkół haftu kaszubskiego. Konkurs pozwala zapoznać się z elementami występującymi w poszczególnych szkołach haftu, zapoznać się z techniką wykonywania haftów i poznać zdolności kompozycyjne poszczególnych wykonawców.

 

l2015.2

 

W tegorocznym jubileuszowym konkursie udział wzięło 215 hafciarzy, w tym: 91 osób dorosłych, 26 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich oraz 98 uczniów szkół podstawowych. Przekazano na konkurs 469 prac ukazujących piękno wszystkich szkół haftu kaszubskiego. Młodzi hafciarze reprezentują 10 szkół gimnazjalnych i średnich oraz 15 szkół podstawowych naszego województwa.

 

 

l2015

 

 

Z naszego kólka hafciarskiego panie wróciły z konkuru z czterema nagrodami. Prace zgłoszone do konkursu przez panie: A.Barsowską, M.Dunst, W.Krzymińską i S.Rzeszewicz uplasowały sie na drugim miejscu w kategorii osób dorosłych. GRATULUJEMY !!!