Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

campus cooltury 5

 

 

W środowe popołudnie 6 maja z inicjatywy pana Michała Budniakiewicza, członka zespołu projektowego "Kampus Cooltury 2015" Uniwersytetu Gdańskiego, wzięłyśmy udział w projekcie „Kaszubskie smaki na kampusie", który miał trzy główne zadania.

 

 

 

 

 

 

 

campus cooltury 2

 

Pierwsze to zagospodarowanie przestrzeni kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, drugie integrację studentów, ich rodzin i bliskich i w końcu trzecie: poznanie regionalnych smaków.

 

 

campus cooltury 3

 

Według studentów Uniwersytetu Gdańskiego, teren miedzy budynkami poszczególnych wydziałów był zupełnie niezagospodarowany i w tej przestrzeni nie działo się nic, co mogłoby przykuć uwagę. Stąd zrodził się pomysł na zorganizowanie tego rodzaju pikniku, który poza ożywieniem miejsca, miał służyć integracji uczących się tu młodych ludzi.

 

 

Campus cooltury 4

 

Kolejny to integracja studentów, którzy szczególnie w ciepłe dni nie mieli możliwości, by w obrębie kampusu się zrelaksować. Forma pikniku umożliwiła połączenie wypoczynku z integracją. Zostały przygotowane koce na terenie międzywydziałowym tak, by można było spędzić wspólnie trochę czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem pikniku było zorganizowanie poczęstunku składającego się z kuchni kaszubskiej. Poza rozdawaniem przekąsek, zainteresowani studenci zostali zaproszeni do wspólnej aktywności w przyrządzeniu kaszubskich potraw.

 

 

campus cooltury 6

 

W trakcie można było uzyskać informację o kuchni regionalnej, a przy okazji dobrze się bawić. W ten sposób połączono przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony studenci ciekawie spędzili wolny czas, z drugiej pozyskali wiedzę na temat Kaszub i naszej kultury. 

 

campus cooltury 7

 

W projekcie wzięli udział następujący partnerzy:

* Restauracja BioWay,

* Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna,

* Instytut Kultury Miejskiej,

* Zespół Piotr Chęcki Trio,

* Grzegorz Fortuna, członek koła naukowego „Kolor",

* koło biologiczne Wydziału Biologii UG,

* koło chemiczne Wydziału Chemii UG,

* dyrektor szkoły podstawowej - Ewa Kulińska

* Klub Gier Sigmar.