Koło Gospodyń Wiejskich

CHWASZCZYNO

jaja

 

 

 

Dzień Kobiet

9 marca KGW w Chwaszczynie świętowało Dzień Kobiet. W tym roku uroczystość odbyła się w Strażnicy OSP w Chwaszczynie. Życzenia wszystkim Paniom w imieniu Zarządu KGW w Chwaszczynie złożyła p. Agnieszka Myszk.

 


jaja2Przy kawie i herbacie, smakowitych sałatkach i domowych wypiekach przygotowanych przez członkinie koła, miło

przebiegał czas. W trakcie spotkania przeprowadzono, dla relaksu, kilka konkursów z nagrodami. Pierwszą była konkurencja zręcznościowa – nawlekanie igły na czas. Każda z uczestniczek musiała nawlec pięć nitek różnej grubości na pięć różnej wielkości igieł. Zadanie nie było łatwe, ale najszybszą okazała się p. Teresa Myszk. Druga była konkurencja kulinarna –zadaniem pań było rozpoznanie przypraw stosowanych w kuchni. Mistrzynią smaku została p. Katarzyna Bach. W konkursie wiedzy na temat Naszego Koła zwyciężyła p. Bożena Leman. Ostatnie zadnie wymagało niezwykłej szybkości i siły -a było to ubijanie białek na czas. W tej konkurencji zwycięstwo przypadło p. Aleksandrze Nosel. Nad organizacją i przebiegiem konkursów czuwały p. Danuta Jastrzębska i p. Joanna Gutowska.
nici

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że wieczór upłynął dla każdej z pań w miłej atmosferze i wierzymy, że w tak licznym, babskim gronie spotkamy się znów za rok.